Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój Sp. z o.o.
43-230 Goczałkowice-Zdrój, Uzdrowiskowa 54
32 449... 20 00więcej
Twoja lokalizacja
zmień lokalizację
- Street View
- Mapa
Oferta
Baza zabiegowa
Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój posiada jedną z najnowocześniejszych baz zabiegowych w kraju. Wieloletnie i ciągłe inwestycje w modernizację sprzętu pozwalają nam utrzymywać wysoki wskaźnik efektywności leczenia, a co za tym idzie – zadowolenia kuracjuszy. W naszej ofercie m.in.:
- Balneoterapia to sposób leczenia z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych. Metody balneologiczne mają zastosowanie w leczeniu, profilaktyce i rehabilitacji większości chorób przewlekłych. Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój stosuje peloidy — borowinę oraz wody mineralne — solankę.
- Fizykoterapia jedna z form fizjoterapii i część medycyny fizykalnej, w której na organizm oddziałuje się różnymi bodźcami fizycznymi, głównie w oparciu o specjalistyczne urządzenia. W fizykoterapii używamy elektroterapii, magnetoterapii, ciepłolecznictwa, zimnolecznictwa, aktynoterapię, ultrasonoterapię.
- Kinezyterapia to inaczej leczenie ruchem, gimnastyka lecznicza. Podstawą tej dziedziny fizjoterapii są ćwiczenia ruchowe. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm. Zadaniem kinezyterapii jest maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej i przygotowanie do dalszej rehabilitacji.
- Hydroterapia dział fizjoterapii, inaczej wodolecznictwo jest metodą leczenia bodźcowego polegająca na zewnętrznym stosowaniu wody o różnych postaciach: ciekłej, stałej lub gazowej. Podstawę leczniczego działania stanowi odpowiednia temperatura lub ciśnienie wody użytej odpowiednio do danej terapii.
- Masaże stosujemy techniki oddziaływające bezpośrednio na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, struktury łącznotkankowe,układ krwionośny, nerwowy i limfatyczny. Każda technika i metoda jest sprężystym rękoczynem dostosowanym do pacjenta i rodzaju opracowywanej tkanki.
- Inhalacje zabiegi lecznicze polegające na wdychaniu par wód mineralnych, roztworów leków lub ich aerozoli. Wykonywany za pomocą specjalnego aparatu (inhalatora) lub nebulizatora, bądź przez wdychanie par wrzącego płynu. Do inhalacji używa się leków działających rozkurczowo na drzewo oskrzelowe, ułatwiających wykrztuszanie wydzieliny, działających przeciwzapalnie i antybiotyków. Inhalacje najczęściej stosowane są w astmie oskrzelowej, ostrych i przewlekłych stanach zapalnych dróg oddechowy.
- Krioterapia miejscowa polega na przyłożeniu przy pomocy specjalnego aplikatora bardzo niskiej temperatury, która dostarczana jest do miejsca zmienionego chorobowo. Zabieg zamrażania i rozmrażania powtarza się w jednym cyklu kilkakrotnie. Doprowadza to do zamarzania zawartości komórek, pękania błon biologicznych i w konsekwencji destrukcji tkanki.
- Krioterapia ogólna polega na poddaniu całego ciała przez krótki czas (do 3 minut) działaniu bardzo niskich temperatur (od –160 do –100 °C). W odróżnieniu od krioterapii miejscowej, prawidłowo stosowana krioterapia ogólna nie niszczy tkanek. Zabieg ten jest również nazywany kriostymulacją, ponieważ celem zabiegu jest dostarczenie organizmowi stresu fizjologicznego. Ma ona istotny wpływ na poprawę samopoczucia pacjentów leczonych tą metodą.